Bundesliga Futboll Sport

ÇMENDURI NË BUNDESLIGA/ Dortmund merr dy të kuq në 5 minuta dhe pëson golin e tretë (VIDEO)

Schalke ka përmbysur Dortmund-in dhe po fiton 3-1 në “Singanl Iduna Park”. Pas golit të parë të Gotze (14′), miqtë kanë përmbysur gjithçka me  Caliguri (18′, 62′) dhe Sane (28′).

Goli i dytë i Caliguri-t ka ardhur me një goditje dënimi të mrekullueshme pasi Dortmund mbeti me 10 lojtarë për shkak të kartonit të kuq direkt të marrë nga Reus, i cili është ndjekur 5 minuta më vonë nga shoku i ekipit Wolf, edhe ky i ndëshkuar me të kuq direkt për një ndërhyrje të ashpër.

Lajme të mira për Bayern, që kryeson kampionatin me një pikë avantazh dhe ka një ndeshje më pak.