Champions League Futboll Sport

DEKLARATA PËR SFIDËN NDAJ AJAXIT NË CHAMPIONS/ Allegri: Nëse luajmë kështu do të kalojmë turin

Të martën Juventusi do të presë Ajaxin në ndeshjen vendimtare për fatet e skuadrës që do të kualifikohet në gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Në një deklaratë për mediat, Allegri ka thënë se skuadra e tij duhet të bëjë më të mirën për tu përballur me holandezët.

“Ata nuk kanë se çfarë të humbasin në transfertë. Duhet të kemi një respekt të madh për ta dhe të bëjmë mirë në ndërtimin e lojës”

Ndeshja e parë nuk vlen për asgjë. Do të kemi të njëjtin intesitet si me Atleticon. Duhet të jemi të saktë me pasimet. Nëse luajmë kështu do të kalojmë turin”, tha ai.

Related posts

YLLI NJË HAP LARG MILANIT/ Mbyllet me sukses takimi për pasardhësin e Higuainit

Delo.autor

EMOCIONE TË MËDHA/ Ditë e veçantë për LEGJENDËN e KOMBËTARES (FOTO)

Isa.Autor

“Divorci” me Partizanin, Moggi me tone të ashpra: Nuk di si krijohet pasuria e klubit…

Q.Autor

Leave a Comment