Futboll Sport

E PABESUESHME/ Messi dhe Suarez kanë shënuar më shumë se skuadrat e La Ligas

Me fitoren që katalanët korrën sonte kundër Atletico Madrid, distanca me vendin e dytë ka shkuar në 11 pikë, pas 31 xhirove.

Në këtë fitore, nga një gol për skuadrën e tyre shënuan dyshja Luis Suarez dhe Lionel Messi.

Me këto gola, ata tashmë numërojnë plotë 53 gola të realizuara në La Liga, dhe vetëm një skuadër (përveç Barcës) ka shënuar më shumë se dyshja.Barcelona numëron 81 gola të shënuara, Real Madrid 55, kurse Messi dhe Suarez numërojnë 53.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell renditjen e skuadrave që kanë shënuar më së shumti në kampionatin spanjoll, ku në top 3 bëjnë pjesë Suarez&Messi.

81 — Barcelona

55 — Real Madrid

53 — MESSI E SUAREZ

49 — Sevilla

45 — Atletico

Related posts

Messi apo Ronaldo, për modelen Cristina Pedrochen Botërorin e fiton…

Sadik.Autor

VITI 2020 DËSHTIM TOTAL/ Partizani 6 pikë larg vendit të dytë dhe rrezikon…

Delo.autor

E PABESUESHME/ Trajneri i njohur SHKARKOHET, shkak bëhen rezultatet negative

Isa.Autor

Leave a Comment