Futboll Sport

GUARDIOLA SHOKON ME DEKLARATËN/ Ja çfarë thotë për Liverpool: Nuk ka rëndësi nëse…

Manchester City fitoi kundër Manchester United duke prekur titullin kampion.

Duke folur në një konferencë për media pas ndeshjes, Guardiola tregoi se kishte kërkuar nga futbollistët e tij të luanin për fitore edhe nëse duhej të rrezikonin për të pranuar gol.

“E kuptoj presionin që kemi dhe Manchester United na e bëri të vështirë me Rashford dhe Lingard në sulm. U thashë lojtarëve se duhet të luanim për të fituar, nuk ka rëndësi nëse pësojmë gol”, tha Guardiola pas ndeshjes.

City do të luajë ndeshjen e radhës në fundjavë kundër Burnley, të cilën spanjolli e sheh si shumë të vështirë.

“Tani do të shkojmë në Burnley dhe e dimë që do të jetë tepër e vështirë. Është e rëndësishme të jemi të qetë. Nuk jemi akoma kampionë me tre ndeshje të mbetura, është e pabesueshme me pikët që kemi grumbulluar, po ashtu edhe Liverpool. Të dyja skuadrat e meritojnë titullin, por vetëm njëra mund ta fitojë. Ekipi që do të humbasë nuk mund të ketë pendime pasi ka dhënë gjithçka”, shtoi ai.

Related posts

Merkato rekord në Serie A/ Ja 10 futbollistët që kushtojnë më shumë

Sadik.Autor

Milan merr 3 milionë euro nga Trabzonspor, ky lojtar mbetet te klubi turk

Q.Autor

PAS NJË MUAJI TË TRISHTË/ Gattuso merr një lajm të shkëlqyer nga Milani

Delo.autor

Leave a Comment