Futboll La Liga Sport

I JASHTËZAKONSHËM/ Lojtari i Bilbaos shënon një “perlë” nga distanca, ja super goli (VIDEO)

Në Spanjë kampionati është drejt fundit, këtë fundjavë zhvillohet java e 35-të e La Liga. Kjo e shtunë është hapur me ndeshjen Atheltic Bilbao-Alaves, dy skuadra që konkurrojnë kokë më kokë për një vend në kupat e Europës.

Ndeshja është zhbllokuar në minutën 41’, ku mesfushori Benat Etxebarria shënoi një gol të bukur nga goditja e dënimit. Një e djathtë e fortë e spanjollit që gjeti trekëndëshin nga një distancë e largët.

Related posts

Pini Zahavi: Neymar nuk mund të luajë kurrë në një ekip me Messi apo Ronaldo

Sadik.Autor

SFIDAT KUALIFIKUESE “EURO 2020” ME ISLANDËN DHE MOLDAVINË/ Edy Reja: Po studioj lojtarët e rinj, më pas do të

Delo.autor

Katër strategë për Kupën e Botës, “fenomenët” që “asgjesuan” Mesin dhe Ronaldon

Isa.Autor

Leave a Comment