Futboll Kategoria Superiore Sport

LUFTËTARI-LAÇI/ Trajneri Starova me shumë ndryshime në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Në Gjirokastër do të luhet një ndeshje shumë e rëndësishme mes Luftëtarit vendas dhe Laçit. Skuadra gjirokastrite është e destinuar të fitojë këtë sfidë, nëse nuk do të vazhdojë ecurinë pozitive për të mbijetuar në Superiore.

Nga ana tjetër skuadra e Starovës, kërkon fitoren që të vazhdojë të besojë te treni i Europës.

Ahmataj luan me modulin 4-1-4-1, pasi janë rikthyer Hoxha dhe Xhekson. Ndërsa nga ana e kurbinasve, Starova ka lënë në krahët e mesfushsës Shtubinën dhe Sefgjinin. Në stol janë ulur Eller dhe Oktopu

LUFTËTARI-LAÇI 15:45

Formacionet zyrtare:

Luftëtari: Bakaj, Rapa, Hoxha, Koconis, Xhekson, Aleksi, Rapo, Ymeraj, Demo, Fili, Dunga. Trajner: Julian Ahmataj

Laçi: Selmani, Shtubina, Mersinaj, Toro, Gjoni, Sefgjini, Jonuzi, Lushkja, Çokaj, Mane, Xhixha. Trajner: Sulejman Starova

Related posts

DREJTONTE MAKINËN PA PATENTË/ Barcelona zbulon “dënimin” ndaj PIQUE (DETAJE)

Isa.Autor

KUMBULLA RREZIKON SEZONIN/ Menaxheri takon Veronën. Ja vendimi i fundit për të ardhmen

Delo.autor

TRAJNERI SARRI MERR FRYMË LIRISHT/ Ja dy titullarët që do të mungojnë vetëm ndaj Atalantës

Delo.autor

Leave a Comment