Futboll Premier League Sport

MANCHESTER CITY-CARDIFF/ Guardiola synon fitoren për të marrë kreun e Premier (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester City do të kërkojë të rikthehet në krye të Premierligës me një fitore eventuale ndaj Cardiff City, skuadrës që lufton për mbijetesë.

Skuadra e Pep Guardiolës e pret Cardiffin në Etihad në një ndeshje të vlefshme për javën e 33-të në Premierligë, që nis në orën 20:45.

City ka dy pikë më pak se lideri aktual, Liverpooli i cili ka një ndeshje më shumë të zhvilluar, por fitorja ndaj Cardiffit do ta çonte në kuotën e 80 pikëve, dhe rrjedhimisht në krye të ligës.

Cardiffi, ndërkohë, është në vendin e 18-të me 28 pikë, pesë më pak se Burnley që është në zonën e shpëtimit nga rënia prej ligës.

Formacionet Zyrtare:

Manchester City:

Cardiff:

Related posts

PRITET TRANSFERIMI NË “CAMP NOU”/ De Jong zbulon një kuriozitet: Unë “vdes” të shoh se si stërvitet…

Delo.autor

KOMPLETON PËRMBYSJEN/ Al Ain befason River me një gol FANTASTIK nga goditja e këndit (VIDEO)

Isa.Autor

ZBULOHET MODELI I RI I SFERËS/ Topi i ri i Ligës së Kampioneve, do të provohet në fazën “play-off” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment