Futboll Seria A Sport

PËRFUNDON TAKIMI/ Ja vendimi zyrtar që merr Milani për Gattuson (FOTO)

Gennaro Gattuso është konfirmuar deri në fund të sezonit në stolin e Milanit.

Ditën e sotme tekniku italian ka mbërritur në zyrat e Milanit ku ka zhvilluar një bisedë me drejtuesit kuqezinj, Ivan Gazidis, Leonardon dhe Maldinin.

Gjatë takimit ishte edhe presidenti i “Rossonerëve”, Paolo Scaroni i cili ka thënë se vetëm kualifikimi i Milanit në Champions League do të shpëtonte Gattuson nga shkarkimi.

Milani u mposht 2-0 nga Torino duke komplikuar situatën pasi pozicionohet në vendin e 6-të, 2 pikë më pak se Roma që momentalisht siguron kualifikimin direkt në Champions League.

Image

Related posts

E BUJSHME/ REALI pranon të shesë MODRIC, jo tek INTERI, kroati shumë pranë…

Isa.Autor

UEFA MERR VENDIMIN/ Probleme të shumta, para, gjatë dhe pas ndeshjes finale Itali-Angli. Nisen hetimet

Delo.autor

VLERA E KARTONIT TË TRANSFERIMIT/ Shqipëria mbyll vitin me 22 lojtarë që kushtojnë të paktën 1 mln euro. Një emër i ri kryeson listën

Delo.autor

Leave a Comment