Futboll Premier League Sport

MERR FUND DILEMA/ Sarri zbulon klubin e ardhshëm të Higuainit

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri ka konfirmuar se klubi i Londrës synon të mbajë sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain.

Ky i fundit është huazuar në “Stamford Bridge” nga Juventusi të cilët kërkojnë të shesin kartonin e argjentinasit. “Në teori, Higuain mbetet në klub, është e vështirë t’i përshtatet Premier Leagues dhe mendoj se do të shënojë shumë gola në sezonin e ardhshëm”.

“Mbaj mend se Luis Suarez në Liverpool në sezonin e parë shënoi vetëm tre gola, pastaj 16 dhe më pas 24”, tha Sarri.

Chelsea ka opsionin e vazhdimit të huazimit, pasi FIFA ka pezulluar klubin londinez për dy merkatot e ardhshme.

Related posts

Gazetari nga Kosova shpërthen ndaj Dukës: 15 vite na keni trajtuar si argat të shatit, tani shkoni në…

Sadik.Autor

REAL MADRID-MALLORCA/ Pas një asist nga Benzema, Asensio ndëshkon për “Los Blancos” (VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA E PAPËRMBAJTSHME/ Araujo përfiton një topi të kthyer dhe ndëshon Atletico Madrid (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment