Futboll Sport

Perisic: Po të mos isha bërë futbollist, sot do të isha…

Ivan Perisic, ylli i Inter-it, është rrëfyer për kanalin zyrtar të klubit.

Topi – “Dhurata e parë që kam marrë për Krishtlindje? Mbaj mend që ka qenë një top, por nuk ka qenë i pari që kam marrë. Le të themi se në shtëpi e kishin kuptuar menjëherë se cili ishte pasioni im”.

NBA – “Më pëlqen të luajt të gjithë sportet dhe nuk humb asnjë ndeshje basketbolli ose volejbolli. A dini diçka? Nëse nuk do të isha bërë futbollist, do të luaja në NBA”, ka thënë ylli i Inter-it me shaka.

Goli i parë – “Jam larguar nga shtëpia në moshën 17 vjeç dhe mbaj mend si e kam përjetuar golin e parë. Sa më shumë kalon koha, aq më shumë emocionohem kur mendoj për atë ditë”.

Related posts

KËRKESA E “ÇMENDUR” E ALABAS/ Bayern nuk plotëson dëshirën e mbrojtësit

Delo.autor

12 REALIZIME NË 48 NDESHJE/ Bilanci i frikshëm i sulmuesit Solomon, u pagua 11 mijë euro për çdo gol tek Partizani

Delo.autor

FOTO/ Ndryshon pamjen, Neymar i pret flokët çuditshëm

Q.Autor

Leave a Comment