PO SHËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Loris Karius pëson gol nga sulmuesi shqiptar (VIDEO)

Sulmuesi shqiptar që përfaqëson Kosovën, Vedat Muriqi, vazhdon të tregojë një formë të jashtëzakonshme në Turqi, ku aktivizohet me Rizesporin.

Teksa ka ngjallur interesin e ekipeve të mëdha në Superligën turke, Muriqi shënoi ditën e sotme, golin e 12-të personal këtë sezon, dhe ndaj një emri të madh si Beshiktashi.

Miqtë kryesonin me shifrat 0-2 pas 14 minutave lojë, por në minutën e 42-të, ishte Vedat Muriqi që mori një top në zonë dhe u gjend i vetëm përballë portierit, Loris Karius, të cilin nuk e kishte shumë problem ta kalonte.