Futboll La Liga Sport

PREFERON TALENTIN E BARCELONËS/ Bartomeu: Është më i fortë se Neymar…

Neymar u transferua në verën e vitit 2017 te PSG nga Barcelona për shumën rekord prej 222 milionë euro. Një transferim ky që e bëri brazilianin futbollistin më të shtrenjtë në historinë e futbollit. Gjithsesi, sipas presidentit të klubit katalanas, Barça ka tashmë një futbollist më të mirë se Neymar.

“E kam sqaruar edhe më parë. Ne kemi një projekt me Dembele dhe Coutinho. Niveli i Dembele është më i mirë se Neymar. Është një futbollist më i fortë dhe tashmë është përshtatur”, deklaroi presidenti i Barcelonës, Bartomeu në një intervistë për “TVE”. Dembélé u ble nga Barcelona në 2017 për 120 milionë euro nga Borussia Dortmund, pas largimit të brazilianit Neymar.

Related posts

NUK PO GJEN HAPSIRË TEK MILANI/ “Bomberi” Polak e errëson, Cutrone merr ofertën e parë

Delo.autor

Mourinho në udhëkryq/ Zinedine Zidane zëvendësuesi i tij tek Man United

Isa.Autor

AKUZAT PËR DOPING/ “ALARMOHET” Ramos: S’kam shkelur asnjë rregull, do të marr masa

Isa.Autor

Leave a Comment