Futboll Kategoria Superiore Sport

RIKTHEHEN TEK REZULTATET POZITIVE/ “Ujqërit e Dëborës” mposht me “poker” Kastriotin

Skënderbeu ka mposhtur me rezultatin 4-0 Kastriotin në sfidën e vlefshme për javën e 29-të të Kategorisë Superiore, duke iu rikthyer kështu rezultateve pozitive pas humbjeve në transfertë ndaj Luftëtarit dhe Partizanit.

Ishte Gjergji Muzaka ai që kaloi në avantazh korçarët në minutën e 14-të, ndërkohë që në pjesën e dytë skuadra e Orges Shehit arriti të realizonte edhe 3 herë të tjera me anë të Oto Xhon dhe Blerim Krasniqit që realizoi dopietë në sfidën e sotme.

Me këtë triumf Skënderbeu ngjitet në kuotën e 43 pikëve, duke u pozicionuar në vendin e 4-t. Ndërkohë për krutanët kjo humbje e ndërlikon shumë objektivin e mbijetesës.

Related posts

SUPERSFIDA/ Etrit Berisha titullar ndaj INTERIT, Berat Djimsiti e nis nga stoli

Isa.Autor

BESIMI TEK LOJTARËT/ Pep Guardiola: Janë heronj absolutë, nuk dyshoj asnjë sekondë tek ata

bora.autor

Chiellini zbulon ekipet anti-Juventus: Të tjerave u mungon diçka, DERBIN E FITON…

Isa.Autor

Leave a Comment