SHËNOI DOPIETË NË DERBI ME ESPANYOLIN/ Kjo nuk mjafton që “Pleshti” të jetë pjesë e… (FORMACIONET ZYRTARE)

Lionel Messi ishte protagonist absolut në fitoren e Barcelonës, 2-0 në derbin me Espanyol. Sulmuesi argjentinas shënoi të dy golat e kësaj ndeshje, por për gazetën më të madhe në Spanjë, “Marca” kjo nuk mjafton që “pleshti” të jetë pjesë e formacionit më të mirë të javës.

Përpos të gjithë roleve të tjera të fushës, në repartin e sulmit në krah të majtë është vendosur Iago Aspas që shënoi dy gola dhe dha një asist në përmbysjen e Celta Vido ndaj Villarreal, në qendër është Karim Benzema me atë paraqitje fantastike ndaj Huesca, ndërsa në krahun e djathtë është Inaki Williams, i cili shënoi gol dhe dha asistin në përmbysjen 2-1 të Athetic Bilbao në fushën e Girona.

Nga Barcelona pjesë e formacionit më të mirë të javës është bërë vetëm qendërmbrojtësi, Clement Lenglet.