Futboll Shqipëri Sport

SHERRI MASIV/ Disiplina “burgos” Ngoonë, Laçi mbetet pa zyrtarë (PAMJET)

Pritej dhe ndodhi! Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka dënuar protagonistët e sherrit pas ndeshjes ndërmjet Tiranës dhe Laçit. Sulmuesi Michael Ngoo është dënuar me 5 ndeshje pezullim, ndërsa presidenti i Laçit, Pashk Laska me 3 ndeshje. Më keq e ka pësuar, djali i tij, Kleo Laska, pasi është dënuar me 9 ndeshje pezullim, po aq dhe Klevis Hima.

Klubi bardheblu është dënuar me 4 ndeshje pa spekaktorë, ndërsa trajneri Egbo me 2 sfida për shkak të protestave ndaj gjyqtarëve.

Vendimet e plota

1.    KF “Tirana”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke shkaktuar ndëprerjen e përkohëshme të lojës, në bazë të Nenit 66/3/b të KDS, dënohet me zhvillimin e 4 (katër) ndeshje pa spektatorë në stadiumin përkatës.
2. Lojtari i KF “Tirana”, Michael Ayodeji Ngoo, për sulm ndaj kundërshtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/1/e të KDS, dënohet me 5 (pesë) ndeshje pezullim nga aktivitetet.
3. Zyrtari i KF “Tirana” , Emanuel Egbo , për protesta ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktivitetet.
4. Zyrtari i KF “Laçi” , Pashk Laska, për sjellje jo sportive ndaj kundërshtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 3 (tre) ndeshje pezullim nga aktivitetet. Në bazë të nenit 20 dhe 21 të KDS, zyrtarit i ndalohet hyrja në stadium, në dhomat e zhveshjes dhe territoret përreth fushave të lojës apo stolat e rezervave.
5. Zyrtari i KF “Laçi”, Kleo Laska, për sulm ndaj kundërshtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/2/b të KDS, dënohet me 9(nëntë) ndeshje pezullim nga aktivitetet.
6. Zyrtari i KF “Laçi”, Klevis Hima, për sulm ndaj kundërshtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/2/b të KDS, dënohet me 9(nëntë) ndeshje pezullim nga aktivitetet.
7. FK “Partizani”, paralajmërohet se në rast përsëritje të sjelljes së gabuar të spektatoreëve do të jetë subjekt i masave ndëshkimore që parashikon Kodit i Disiplinës Sportive dhe rreglloret e tjera të FSHF.
8. KF “Vllaznia”, paralajmërohet se në rast përsëritje të vonesave në fillimin e lojës do të jetë subjekt i masave ndëshkimore që parashikon Kodit i Disiplinës Sportive dhe rregulloret e tjera të FSHF.
9. Zyrtari i KF “Shënkolli” , Albert Rrusti, për protesta ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktivitetet.
10.    Zyrtari i KF “Vora” ,Rezart Maho, për protesta ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1/a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktivitetet.

 

Related posts

HIDHET SHORTI I KUPËS SË MBRETIT/ Ndeshje e vështirë për Barcelonën, me fat “Los Blancos”

Delo.autor

Bartomeu: Roma e meritoi, na mposhti në të gjitha drejtimet

Sadik.Autor

BUZËQESH PANUCCI/ Titullar me Ostenden: Sindrit Guri shënon që në minutën e 9-të

Isa.Autor

Leave a Comment