Skënderbeu dhe FSHF u përballën më 22 janar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë pas apelimit të klubit korçar kundër vendimit të Komisionit të Etikës, që iu hoqi bardhekuqve titullin e sezonit 2015-2016 me një vendim të datës 23 qershor 2017. Skënderbeu u përfaqësua në Lozanë me presidentin Ardjan Takaj dhe juristin Lorin Burba, 

Continue Reading

Trajneri Hasan Lika mund të mos e ketë të plotë grupin, për përballjen e së shtunës ndaj ishekipit të tij, Partizani. Dilema ka në çdo repart, por ai që shqetëson më shumë është sulmuesi Vasil Shkurtaj, pasi mbetet në dyshim sa i takon aktivizimit me Partizanin. Burime konfidenciale pranë ekipit bëjnë më dije, se duhet 

Continue Reading

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, ka pasur probleme në kofshë pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, dhe është detyruar të kryejë disa vizita mjeksore dhe prandaj ka udhëtuar drejt Torinos. Ai ka postuar një foto në “Instagram ditën e djeshme” ku shfaqej pamja e qendrës mjeksore të Juventusit “J-Medical” ku ai po kryen vizitat me mjekun e 

Continue Reading

Tirana është 8 javë larg misionit final. Rikthimi në Kategorinë Superiore ka qenë dhe mbetet objektivi kryesor i bardhebluve, ndaj pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, e gjithë vëmendja është përqendruar vetëm te ngjitja. Pozitat aktuale janë tejet të favorshme, megjithatë, për të mos diskutuar elitën, Ze Maria pret maksimumin e mundshëm prej 720 minutave 

Continue Reading