Futboll Ligue 1 Sport

“SUPER MARIO” NË FRANCË/ Balotelli shënon me portën e boshatisur, ja goli (VIDEO)

Pjesa e parë e Marseille-Nantes, ndeshje e vlefshme për javën e 34-t të Ligue 1, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Miqtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 22-të me një gol të Moutoussamy, i cili ka mundur portierin Mandanda me një goditje të bukur me të djathtën nga jashtë zone.

Skuadra e Rudi Garcia-s është kundërpërgjigjur 3 minuta më vonë me Mario Balotell-in, që është kthyer te goli pas dy ndeshjesh.

Sulmuesi italian ka dërguar topin në rrjetë me portën e boshatisur për shkak të daljes së gabuar të portierit të miqve.