Champions League Futboll Sport

TOTTENHAM-AJAX/ Pas 25 minutash lojë, ndodh e pabesueshmja në gjysmëfinalen Champions (FOTO)

Ajax po zhvillon një ndeshje të jashtëzakonshme në Londër.

Miqtë po fitojnë me rezultatin 1-0 në përballjen ndaj Tottenhamit por ajo që bie në sy është loja fantastike dhe dominuese e talenteve holandezë.

Kanë kaluar mbi 25 minuta dhe Ajax ka mbyllur në Tottenhamin në gjysmëfushën e saj pasi vendasit nuk kanë krijuar asnjë aksion të rrezikshëm.

Asnjë gjuajtje në drejtim të portës ashtu edhe jashtë saj. E kundërta ndodh me skuadrën mike që kontrollon lojën në çdo cep të fushës.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 15’ nga Donny van de Beek ai i cili nuk gaboi i vetëm përballë portierit kundërshtar.

Related posts

PARTIZANI NDRYSHON PËR “EUROPA LEAGUE”/ Ja me kë ndeshet në rast kualifikimi ndaj Sherif Tiraspol

Bora Xhani

Liverpool e mendon transferimin e yllit të Bundesligës në verë

Q.Autor

EURO 2020/ Zhbllokohet Italia, Jorginho ndëshkon grekët (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment