Futboll Ligue 1 Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Monaco arrin marrëveshjen me yllin e La Ligas… (FOTO)

Sezoni i shkuar ka qenë një nga më të dobëtit e viteve të fundit për Monakon. Vetëm një javët e fundit arritën të mbijetonin në elitë dhe duket se edhe këtë sezon e nisën me të njëtin ritëm, duke humbur nga Lioni në shtëpi 0-3.

Kështu drejtuesit kuptuan se duhen përforcime të rëndësishme dhe ditën e sotme bën një të tillë.

Visam Ben Jeder është tashmë zyrtarisht lojtari i monegaskëve. Sulmuesi la kampionatin spanjoll dhe Sevijën dhe iu bashkua skuadrës franceze.

Monako e bleu lojtarin 40 milionë euro dhe ka mbushur më së miri arkat e andaluzianëve. Lojtari ka spikatur sezonet e fundit te Sevija dhe tashmë, ai ka firmosur një kontratë 4 –vjeçare në Francë.

Related posts

FITUAN NDAJ SHBA-s/ ICARDI i del në mbrojtje të MESSIT: Është normale të bësh një…

Isa.Autor

Guardiola e dëshiron Iniestan në City

Q.Autor

Tension te KUKËSI/ Mbrojtësi titullar i verilindorëve nuk bashkohet me skuadrën

Sadik.Autor

Leave a Comment