Champions League Futboll Sport

TOTTENHAM-MANCHESTER CITY/ Sergio Aguero është titullar në ndeshjen Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Liga e Kampionëve rikthehet me një duel anglez, mes Tottenhamit dhe Manchester City në ndeshjen e parë çerekfinale mes tyre.

Tottenhami do ta zhvillojë ndeshjen e parë në stadiumin e ri në këtë garë kundër skuadrës së Pep Guardiolës, e cila nis në orën 21:00.

Spurs e mposhti Dortmundin me rezultat të përgjithshëm 4:0 pas dy ndeshjeve në 1/8 e finales për ta arritur këtë fazë, derisa Man City e dominoi Schalken duke kaluar me lehtësi këtu.

Formacionet zyrtare:

Tottenham:

Manchester City:

 

Related posts

RISI NË CHAMPIONS/ UEFA teston ndeshjen e parë me VAR në distancë, ja në cilën duel do të procedohet…

Delo.autor

Gattuso i MËRZITUR: Merkatoja e Milanit? Djemtë mbetën gjithë kohës në telefon…

Isa.Autor

“KUSH S’KËRCEN ËSHTË MI BASHKIE”/ Shikoni çfarë ndodhi në tribunë gjatë Derbit në “Air Albania” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment