Futboll Kombëtarja Sport

ZBULOHEN PRAPASKENAT NGA ITALIA/ Ja negociatat mes trajnerit Edi Rejas dhe FSHF-së

Ish trajneri i Atalantas, Lazios dhe Napolit, Edi Reja, është një hap larg nga zyrtarizimi si trajneri i ekipit kombëtar shqiptar.

“Sky Sport” ka zbuluar disa nga detajet që do të kryhen mes trajnerit Italian dhe Federatën Shqiptare të Futbollit.

Takimi vendimtar do të bëhet në Tiranë të mërkurën, për të përcaktuar detajet edhe për kohëzgjatjen e marrëveshjes: Federata Shqiptare kërkon një kontratë dyvjeçare, ndërsa trajneri Reja kërkon që fillimisht të firmosë për një vit.

Ndërkohë, pritet që të ndihmësi tij pritet që të jetë

Tradita e trajnerëve italianë vazhdon pas De Biasi dhe Panucci Alessandro Calori, i cili është ende në kontratë me Ternana.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Qendërmbrojtësit nderojnë “Topçinjtë”, Napoli nuk e diskuton kualifikimin

Delo.autor

(VIDEO) Liverpool nuk fal, shënon gol të shpejtë ndaj Swanseas

Q.Autor

“NUK JAM UNË QË…”/ Tek Chelsea nuk ka paqe për Sarrin, sulmuesi rebelohet ndaj trajnerit

Delo.autor

Leave a Comment