Futboll Premier League Sport

AFËR TRIPLETËS ANGLEZE/ Sheikët e Cityt kanë gati shpërblimim marramendës për lojtarët

Mançester Siti është vetëm 1 ndeshje larg fitimi të titullit kampion. Djemve të Guardiolës u duhet të fitojnë ditën e sotme ndaj Brajtonit për tu kurorëzuar. Ndërkohë, në fundjavën që vjen, Siti do të luajë finalen e “FA Cup” kundër Uatfordit dhe nëse arrijnë të fitojnë dhe aty atëherë do të plotësonin tripletën angleze.

Kujtojmë se “qytetarët” kanë fituar “Carabao Cup”. Sipas asaj që raporton “The Sun”, sheikët e klubit do të shpërblejnë lojtarët me plot 20 milionë paund nëse arrijnë këto suksese. Shpërblimet janë të ndara në 15 milionë paund nëse fitojnë kampionatin dhe 5 të tjera nëse arrijnë të ngrenë “FA Cup”. Megjithatë pengu i ekipit blu nga Mançesteri është elimini nga Liga e Kampionëve.

Related posts

PËRGATITIJET PËR CHAMPIONS/ PSG zbret në fushë pas gati 5 muajsh! Tuchel provon “artilierinë e rëndë”

Delo.autor

PRANË TRIUMFIT HISTORIK/ Mbyllet pjesa e parë në Maltë, KOSOVA dominon (VIDEO)

Isa.Autor

NUK NDALEN ALUDIMET/ Goditja e fuqishme e Juventusit në merkato konfirmohet nga Spanja

Delo.autor

Leave a Comment