Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

BËN GATI PLANIN PËR SFIDËN ME MOLDAVINË/ Edi Reja nis menjëherë nga puna, ja kur grumbullohet kombëtarja

Edi Reja, trajneri i ri i Kombëtares, ka nisur të mendojë, që tani për ndeshjet e rradhës me Islandën dhe Moldavinë.

Italiani do të shfrytrëzojë të gjithë kohën dhe të nisë punë duke bërë gati planin për sfidën e parë më Islandën.

Burime nga FSHF bëjnë me dije për gazetën se ai do të grumbullojë skuadrën kuqezi, që në javën e ardhshme duke nisur nga data 20 maj, pa pritur datat zyrtare. Vet tekniku i ri i përfaqësuese do të mbërrijë në Shqipëri në datën 17 maj.

Do të jenë të parët 9 futbollistë ata të cilët kanë përfunduar impenjimet e tyre në kampionat dhe do të vihen nën urdhrat e Rejës.

Në sy bie emri i Marash Kumbulllës, mbrojtësit të Veronës, që do të jetë mes këtyre lojtarëve. Në grumbullim do të rikthehet dhe Mërgim Mavraj, i cili nuk luan dot ndeshjen e parë, por për të dytën me Moldavinë do të vendosë trajneri.

Ky grumbullim do të vazhdojë deri në datën 2 qershor në Durrës dhe më pas do të zhvendoset në Frankfurt  të Gjermanisë, ku do punohet 4 ditë për ndeshjen me Islandën.

Related posts

KA EDHE KËSHTU/ XAVI sulmon BARCELONËN në pikën e saj më të fortë…

Isa.Autor

PRAPASKENAT TEK REAL MADRIDI/ Si Perez bindi Zidane të kthehet dhe reagimi i ekipit

Delo.autor

Kuqezinjtë rikthehen në qershor, ja kush janë 2 sfidat e ardhshme

Delo.autor

Leave a Comment