Futboll Sport

PRITET TË FTOHET NGA ARGJENTINA/ Aguero insiston: Nuk kam thënë kurrë që “Topin e Artë” nuk e meriton…

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka insistuar se ai kurrë nuk ka thënë se Leo Messi nuk e meriton të fitojë “Topin e Artë”.

Pasi ‘Qytetarët’ e mbrojtën me sukses titullin e Premier Ligës, argjentinasi tha se “Topi i Artë” është një çmim individual, që jepet për ata që janë ende pjesë e Champions Leagues.

“Nuk më pëlqen të flas dhe të qartësoj gjëra, por kur qarkullojnë fjalët që kurrë nuk i kam thënë, unë duhet të reagoj.

“Vetëm kështu është e qartë dhe gjithmonë e kam thënë këtë, për sa kohë që Messi vazhdon të luajë, ai e meriton Topin e Artë”, shkroi ai në Twitter.

Aguero pritet të ftohet nga Argjentina për Kupën e Amerikës që zhvillohet në muajin në vijim.

Related posts

QARABAG-PARTIZANI/ E pabesueshme çfarë humbet Solomon, ja rasti i artë (VIDEO)

Delo.autor

FORMULA 1 E GJUNJËZUAR NGA KORONAVIRUSI/ Ideja surprizë: Në këtë pistë zhvillojmë 2-3 gara për të shpëtuar sezonin

Delo.autor

Kampionati i TAEKWONDOS/ Sportisti SHQIPTAR valvit flamurin KUQEZI në SERBI

Isa.Autor

Leave a Comment