Europa League Futboll Sport

CHELSEA-ARSENAL/ Granit Xhaka është titullar dhe do të përpiqet ta frymëzojë “Topçinjtë” në këtë finale (FORMACIONET ZYRTARE)

Arsenali dhe Chelsea ndeshen sonte kokë me kokë në finale të Ligës së Evropës, në një ndeshje që mund t’ua definojë sezonin, t’ua formësojë verën dhe t’ia caktojë të ardhmet.

Granit Xhaka është titullar dhe do të përpiqet ta frymëzojë Arsenalit drejt lavdisë në ketë ndeshje, që shqiptari tjetër, Shkodran Mustafi, është lënë në bankën rezervë.

Fitorja për Arsenalin në sezonin debutues të Unai Emeryt do t’ia siguronte atyre një vend në sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, pasi “Topçinjtë” e humbën këtë mundësi përmes top katërshes në Premierligë.

Chelsea tashmë e ka siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, mirëpo ata mund të detyrohen t’i thonë lamtumirë Eden Hazardi këtë verë. Për më tepër, edhe e ardhmja e trajnerit Maurizio Sarri është në dyshim.

Takimi nis në orën 21:00 dhe luhet në Baku të Azerbajxhanit.

Formacionet zyrtare:

Chelsea:

Arsenal:

Related posts

CHELSEA-BRIGHTON/ “Blutë e Londrës” thellojnë shifrat, shënon Loftus-Cheek

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Benfica gjen zëvendësuesin e Johao Felix, transferon sulmuesin e “Los blancos”…

Delo.autor

Historia rënqethëse, si i shpëtoi Kristian Panuçi vdekjes në avion

Sadik.Autor

Leave a Comment