Futboll Sport

DËSHTIMI NË CHAMPIONS/ Këto mund të jenë 2 largimet e para nga Barcelona

Nuk do të harrohet lehtë mënyra sesi u eliminua nga Champions League skuadra e Barcelonës.

Zhgënjimi ka kapluar tifozët, lojtarët dhe drejtuesit me këto të fundit që kanë detyrimin të ndërmarrin vendime për të ndryshuar këtë situatë nga sezoni i ardhshëm.

Më së shumti dështimi në Europë i faturohet trajnerit Valverde, i cili edhe pse ka dominuar në Spanjë, nuk ka arritur të bëjë të njëjtën gjë dhe në Europë.

Pritet që në fundin e sezonit Barcelona t’i thotë lamtumirë trajnerit Valverde.

Një tjetër emër i cili nuk po bind te katalanasit është sulmuesi brazilian, Countionho.

Zërat për një largim të tij kanë nisur kohë më parë, por tashmë duket se drejtuesit e Barcelonës janë mbushur dhe kanë vendosur ta largojnë, madje edhe duke dalë me humbje.

Kësisoj, trajneri Valverde dhe braziliani mund të jenë dy largimet e para nga Barcelona.

Related posts

I MBIJETOI AKSIDENTIT TRAGJIK/ Flet shoku i Reyes: Po fluturonim, unë isha duke parë… (FOTO)

Delo.autor

NUK NDALET ATLETICO/ Simeone merr fitoren e pestë radhazi para sfidës me “Zonjën e Vjetër”

Delo.autor

LIVERPOOL-WATFORD/ “Të Kuqtë” thellojnë shifrat, shënon Origi

Delo.autor

Leave a Comment