Champions League Futboll Sport

FINALJA E MADHE CHAMPIONS/ Ja pamjet nga brenda stadiumit “magjik” të Atleticos (VIDEO)

Më 1 qershor në stadiumin “Wanda Metropolitano” në Madrid do të luhet finalja e madhe e Champions Leagues ndërmjet Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Dy vite më parë stadiumi i Atletico madridit i është nënshtruar një rikonstruksioni dhe tashti ai është shndërruar në një prej impianteve më modern në botë.

“Wanda Metropolitano” ka një kapacitet prej 67.829 vendesh, ndërsa është i treti më i madh në Spanjë.

Ditën e finales pritet që stadiumi të jetë i mbushur në kapacitetin maksimal.

Related posts

HUMBJA ME TURQINË/ FSHF shkarkon Panucin, ja kush do e zëvëndësojë

Delo.autor

Katastrofë në Lushnje, Partizani nuk arrin të fitojë me vendin e fundit

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ “Ylli” i Polonisë pëson një dëmtim qesharak duke rrezikuar Botërorin…

Sadik.Autor

Leave a Comment