Eredivisie Futboll Sport

FITOI TROFEUN E PARË ME AJAXIN/ De Jong i hapet “oreksi”: Nuk jemi të kënaqur me një kupë, finalja me…

Ajaksi  i sivjetshëm, është padyshim skuadra e sezonit. Një ndër lojtarët më të spikatur ka qenë Frenki De Jong, i cili tashmë është në pronësi të Barcelonës.

De Jong, dje ka fituar trofeun e tij të parë me Ajaksin, duke mundur Vilemin në finalen e kupës. Pas këtij triumfi foli përpara mediave.

Holandezi është shprehur qartë se kjo kupë nuk i mjafton dhe ka folur pë një finale të mundshme Barcelona-Ajaks në finalen e Championsit.

“Finalja kundër Barcelonës do të ishte shumë e veçantë. Sidoqoftë unë nuk dua të flas ende për këtë, sepse nuk do të respektoja Totenhamin. Kemi ende për të bërë, pasi do të luhet gjysmëfinalja e kthimit. Tani duam më shumë, nuk jemi të kënaqur me ketë titull, Kupën e Holandës”, ka thënë De Jong.

Related posts

“Ne duke festuar, ndërsa të tjerët në shtëpi” Kielini thumba Napolit

Sadik.Autor

FORMULA 1/ Zbulohet misteri, piloti mungoi në Gjermani si pasojë e koronavirus

Delo.autor

Gattuso: Humbja më e shëmtuar erdhi jashtë fushës

Delo.autor

Leave a Comment