Futboll Kategoria Superiore Sport

FOTOLAJM/ Tirana luan për mbijetesën, në tribuna e ndjekin 2 kampionët e “Demave”

Tirana luan ndeshjen e fundit të kampionatit, në shtëpi përballë Flamurtarit, teksa ende nuk ka mbyllur matematikisht, llogaritë për mbijetesën.

telushi trashi

Në tribunën e “Selman Stërmasit”, të shumtë janë futbollistët që kanë zgjedhur ta shohin nga afër këtë takim. Dy lojtarët e Partizanit, Telushi dhe Trashi, nuk janë të grumbulluar për takimin e të kuqve në Gjirokastër, dhe të dy po ndjekin nga afër Tiranën.

61285953_931596640520361_6876054757551636480_n

Një mik tjetër është edhe Mario Morina. Sulmuesi, i cili aktivizohet tek Prishtina në Kosovë, pas mbylljes së kampionatit atje, është kthyer, dhe e sheh ndeshjen bashkë me kapitenin e bardhebluve, Erando Karabecin, që gjendet i dëmtuar. Gjithashtu, nga Izraeli i largët ka ardhur edhe Jahmir Hyka, që gjendet bashkë me Morinën dhe Karabecin.

bandicam 2019-05-30 17-10-44-295

Ndërkohë, nuk mungojnë as zyrtarët nga FSHF. Është Ilir Shulku, sekretari i përgjithshëm në Federatë, që po e ndjek nga afër këtë takim.

ilir shulku

PANORAMASPORT.AL

Related posts

Sanchez thellon edhe më shumë epërsinë e Arsenalit ndaj Crystal Palace (VIDEO)

Q.Autor

PAS BARAZIMIT NË “CAMP NOU”/ Real Madridi vazhdon ta ruajë rekordin e vet në “El Clasico”

Delo.autor

Probleme me rrogat te Partizani? Presidenti Demi sqaron gjithçka duke…

Sadik.Autor

Leave a Comment