Champions League Ekskluzive Futboll

PHOTO OF THE DAY/ Messi në “Anfield” dhe mbremja që Barcelona duhet ta harrojë!

Magjia e tij u prish. Barcelona kujtoi se kishte prekur finalen e Champions Leagues dhe bëri një paraqitje katastrofë në “Anfield” përballë Liverpoolit. Humbja 4-0 i kushtoi shumë skuadrës së Valverdes e cila u eliminua nga Champions League, ndërsa Lionel Messi për 90 minuta qëndroi në hije totale.

Ishte një natë për t’u mos u mbajtur mend nga Barcelona që për të dytin vit radhazi eliminohen me një përmbysje spektakolare, kësaj here ishte Liverpool, ndërsa sezonin e kaluar nga Roma.

Messi nuk kishte fjalë pas humbjes në Liverpool, Barcelona nuk ka asnjë shpjegim për atë që ndodhi në Anfield. 3-0 në Camp Nou, gjithçka ishte në kasafortë, por Liverpool u dha një leksion të tmerrshëm futbolli dhe i eliminoi katalanasit nga Champions League.

Krejt papritur, sezoni perfekt kthehet në një dështim, sepse La Liga dhe kupa nuk mjaftojnë më te Barcelona e as për “pleshtin”. Historia ndryshoi në atë moment, sepse me 4-0 Liverpool as që do e çonte ndërmend përmbysjen epike. /Alpesport.al

Related posts

As Neymar, as Ronaldo, as Messi, por një ish-lojtar i Milanit futbollisti më i pasur në botë

Q.Autor

MOVIOLA/ Çesare flet për rastin e dyshimtë: Penallti e pastër për INTERIN, si nuk ndërhyri VAR?

Delo.autor

BUFFON NË SUPER FORMË/ “Gjyshi” 40-vjeçar Gigi Buffon, çmend rrjetin me pritjet e tij

Isa.Autor

Leave a Comment