Futboll La Liga Sport

LA LIGA/ Barcelona nuk falin në “Camp Nou”, Los Blancos” zhgënjen ndaj Sociedad. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën sot përballjet e vlefshme për javën e parafundit të La Ligës spanjolle. Kampionët e Barcelonës nuk kanë falur duke mposhtur Getafen në shtëpi me rezultatin 2-0.

Ndërkohë Reali i Madridit iu është rikthyer rezultateve negative teksa u mposht nga Real Sosiedadi me rezultatin 3-1.Në përballjet e tjera spikati triumfi i Valencias dhe Vijarealit në shtëpi. Teksa sfida mes Atletikos së Madridit dhe Sevijas u mbyll në barazim 1-1.  Ja të gjitha përballjet e ditës së sotme në kampionatin spanjoll:

Related posts

Atletico me një këmbë n’çerekfinale

Q.Autor

Duro: Luftëtari nuk vodhi gjë, kam besuar shumë te emrat e mëdhenj në sulm

Isa.Autor

LUHET DERBI I LONDRËS/ Arsenal dhe Tottenham për t’u rikthyer te suksesi

Delo.autor

Leave a Comment