Futboll Ndeshjet Live Seria A

LIVE/ Roma-Juventus, Nis derbi torinez në “Olimpico”

Do të luhet në orën 20:30, ndeshja mes Romës dhe Juventusit, në “Olimpico”.

Kjo sfidë është shumë e rëndësishme për verdhekuqtë, të cilët duan të vazhdojnë të shpresojnë në vendin e katërt, që të çon në Ligën e Kampionëve.

Roma në këtë ndeshje do të kërkojë vetëm fitoren, ndërsa Juventusi do të kërkojë të ndihmojë Ronaldon, për vendin e parë të golashënuesve të Serisë A.

LIVE| ROMA-JUVENTUS 0-0

FORMACIONET ZYRTARE:

Roma: Mirante, Kolarov, Fazio, Manolas, Florenci, Pelegrini, Nzonzi, Zaniolo, El Sharaui, Xheko, Klaivert. Trajner: Ranieri

Juventus: Shezni, De Shiljo, Kaseres, Kielini, Spinacola, Pjaniç, Çan, Matuidi, Kuadrado, Dibala, Ronaldo. Trajner: Alegri

Related posts

Gjërat marrin rrjedhë tjetër për Latifin, humbet vendin e titullarit në javën e dytë

Isa.Autor

BEFASON LUIZ/ Përgjegjës për 63% e golave të pësuar tek Chelsea, ska problem, liderat marrin… (FOTO)

Isa.Autor

PËRGJAKJA E SUPERSFIDËS/ Renato Saccone: Në janar do të bëjmë një samit të sigurisë, të evidentohen…

Delo.autor

Leave a Comment