Futboll Kupa e Shqipërisë Ndeshjet Live

LIVE/ Skënderbeu-Kukësi, Bregu shënon për ekipin e Shehit

Skënderbeu dhe Kukësi kërkojnë të shkojnë në finalen e Kupës ditën e sotme në Korçë. Verilindorët kanë fituar takimin e parë me rezultatin 2-1 dhe Gjoka është shprehur se kërkon të fitojë edhe në Korçë.

bandicam 2019-05-08 17-03-14-335

Nga ana tjëtër vendasit dua të fitojnë Kupën si rrugën më të shkurtër për në Europë. Një rezultat i hapur ku mund të ndodh gjithçka. Trajnerët kanë bërë pulbike dhe formacionet zyrtare ku bie n sy se Kukësi ka aktivizuar 2 sulmues, por edhe Skënderbeu që kërkon të përmbys rezultatin.
Ndërkohë në nxehmje ka ndodhur “vështirësia” për Skënderbeu. Muzaka është dëmtuar në nxehmje dhe ka përfunduar në tribunë. Në vendin e tij do të jetë Taipi. Ndërkohë Dita është spostuar si mbrojtës i djathtë.

LIVE | Skënderbeu-Kukësi 0-2 (1-2)

GOL: Bregu 47′ / Rexhionaldo 19′, Abazi aut. 42′

KOMENTI LIVE

47’ GOOOOOOL SKËNDERBEU 1-2/ Gripshi i vjedh një top Rrumbullakut, pason në mesin e zonës dhe Bregu nuk fal.

46′ Nis pjesa e dytë. Ekipet në fushë siç e mbyllën të parën.

Mbyllet pjesa e parë. Skënderbeu-Kukësi 0-2. Për të kaluar në finale, Skënderbeu duhet të realizojë 4 gola në pjesën e dytë.