Futboll La Liga Sport

MBYLLET KAMPIONATI SPANJOLL/ Këto skuadra luajnë në Champions dhe Europa League

Sot luhet java e fundit në La Liga me skuadrat që kanë mbyllur llogaritë për pjesëmarrjen sezonin e ardhshëm në kupat e Europës.

Barcelona kampione ndjekur nga Atletico Madrid, Real Madrid dhe Valencia kanë siguruar pjesëmarrjen sezonin e ardhshëm në Champions League.

Getafe përfaqëson La Ligën pasi ka siguruar kualifikimin direkt në fazën e grupeve të Europa Leagues.

Ndërsa Sevilla dhe Espanyoli do të luajë në eliminatore me mundësinë që të marrin pjesë në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian.

Related posts

PRITET NJOFTIMI ZYRTAR/ Presidenti Laporta pranon të mbajë Koeman, por me një kusht

Delo.autor

Observatori “CIES” i Futbollit publikon skuadrat më me vlerë në botë

Sadik.Autor

RESHJET E DENDURA TË SHIUT/ Fusha shndërrohet në moçal. Anulohet ndeshja në Kategorinë e Dytë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment