Futboll Premier League Sport

SHPALLET KAMPION NË “FA CUP”/ City “shkatërron” Watford dhe arrin tripletën historike

Manchester City është skuadra e parë angleze që ka fituar tripletën vendase me titujt e Premier League, Carabao dhe FA Cup.

Trofeu i tretë ka ardhur ditën e sotme me gola dhe spektakël teksa Qytetarët kanë mposhtur Watford me rezultatin e thellë 6-0 në Wembley.

Pep Guardiola mil la rrezikuar me prapavijën, por në sulm ka bërë rotacion nga ndeshja e fundit dhe ishte Gabriel Jesus që e nisi nga minuta e parë në vend të Agueros.

Braziliani është përdorur kryesisht në FA Cup dhe Guardiola i ka besuar edhe në finale.

Watford e nisi shumë mirë ndeshje, por City ia prehu krahët në minutën e 26’ me golin e David Silva-s.

Pak minuta më pas Sterling i ka vjedhur golin Jesusit duke dyfishuar rezultatin. Pas pushimit, Kevin De Bruyne ka trefishuar rezultatin përpara se Jesus të shënonte golin e merituar.

Dy golat e fundit të takimit i ka shënuar Raheem Sterling nga shumë pranë portës duke turpëruar akoma më shumë londinezët e Watford.

Related posts

E BUJSHME/ Mesfushori Eriksen nuk do të jetë prezent në ndeshjen ndaj Veronës, ja arsyeja e vërtetë…

Delo.autor

E “ÇMENDUR” PAS TEKNIKUT PORTUGEZ/ Njihuni me gruan që e ka mbushur trupin me 38 tatuazhe të Mourinhos (FOTO)

Delo.autor

ASKUSH SI LEVANDOVSKI/ Sulmuesi polak kalon edhe Ronaldon me Mesin në Ligën e Kampioneve

Delo.autor

Leave a Comment