Ekskluzive Futboll La Liga Sport

NIS REVOLUCIONI I MADH/ Real Madrid në kërkim për 14 lojtarët që…

Është shkruar shumë për arritjet e mundshme në Real Madrid këtë verë. Eden Hazard është praktikisht i konfirmuar, Paul Pogba është dëshira e madhe e Zinedine Zidane, Ferland Mendy shihet si një garë ideale për Marcelo dhe Luka Joviç konsiderohet si lojtar për të ndihmuar Karim Benzema në sulm.

Por realiteti është se para se të futet dikush, lojtarët do të dalin në shitje dhe klubi po përpiqet të gjejë shtëpi të reja për 14 lojtarë të tanishëm, shumë prej të cilëve nuk kanë vend në planet e Zidane për sezonin e ardhshëm.

Ndërsa gjërat qëndrojnë, vetëm 19 lojtarë kanë dy këmbë në aeroplan që do të marrin skuadrën në Shtetet e Bashkuara më 8 korrik dhe tre prej tyre – Thibaut Courtois, Andriy Lunin dhe Luca Zidane – janë portier, duke pasur parasysh Keylor Navas që mund të lëvizë.

Në mbrojtje kemi Mendy, i cili mund ose nuk mund të arrijë, bashkë me Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Sergio Ramos, Raphael Varane, Nacho, Marcelo dhe Eder Militao.

Mesfusha është një tjetër hallk ku mund të shfaqen fytyra të reja. Pogba kryeson listën, por gjithashtu mendojnë për Donny van de Beek, Miralem Pjanic dhe Christian Eriksen. Çdo prej atyre emrave të mësipërm mund t’i bashkohet Toni Kroos, Casemiro, Luka Modric, Fede Valverde dhe Marco Asensio.

Sulmi. Karim Benzema, Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes do të jenë të pranishëm, ndërsa Hazard dhe Jovic mund t’i shoqërojnë ata në avion.

Ndërsa asgjë nuk është e sigurtë, një numër lojtarësh u është thënë të shikojnë diku tjetër për këtë verë. Jezusi Vallejo dhe Sergio Reguilon janë dy të tjerë që klubi do të jenë larg nga Santiago Bernabeu, ndërsa Theo Hernandez nuk ka gjasa të kthehet.

Dani Ceballos dhe Marcos Llorente nuk janë në planet e Zidane, ndërsa Mateo Kovacic, James Rodriguez, Martin Odegaard dhe Oscar Rodriguez kanë gjasa të qëndrojnë jashtë skuadrës dhe me klubet e tjera.

Raul de Tomas dhe Borja Mayoral do të kthehen, por Isco mund të largohet, pavarësisht se dëshiron të mbetet, dhe Lucas Vazquez është duke u përballur me disa muaj të pasigurisë.

Lista e dyshimeve është plotësuar nga Brahim Diaz dhe Mariano Diaz, të cilët nuk kanë paraqitur aq sa do të kishin pritur këtë kontratë.

Related posts

GOL DHE ASIST PËR 100 SEKONDA/ Mesfushori SHQIPTAR dhuron SPEKTAKËL në ANGLI (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Partizani-Laçi, “kurbinasit” e mbyllin në avantazh pjesën e parë

Delo.autor

DE LIGT NJË HAP LARG PSG-SË/ Klubi francez nxjerr në shitje dy lojtarë, ja emrat

Delo.autor

Leave a Comment