Futboll Sport

PAS DËNIMIT NGA FEDERATA ITALIANE/ FIFA pezullon menaxherin e njohur Mino Raiola, ja sa dënohet

Liga Italiane e Futbollit vendosi të dënojë për 3 muaj super agjentin e futbollit, Carmine (Mino) Raiola dhe dy muaj kushëririn e tij Vincenzo Raiola, ndërsa FIFA vendosi të ndërkombëtarizojë këtë dënim.

Nëpërmjet një njoftimi mbrëmjen e sotme, qeveria e futbollit botëror lajmëroi se pezullimi i dy agjentëve të ketë edhe efekt ndërkombëtar, pra të jenë të dënuar edhe ndërkombëtarisht, jo vetëm në Itali.

Ky është një lajm mjaft i keq për Raiolën, i cili është menaxher i shumë futbollistëve të njohur, mes të cilëve Zlatan Ibrahimoviç, Mario Balotelli, Paul Pogba, Lorenzo Insigne, etj.

Nëpërmjet këtyre dënimeve, Mino Raiola dhe kushëriri i tij humbin të drejtën për të negociuar marrëveshje, gjatë muajve më të nxehtë të merkatos së verës.

Related posts

JA PAMJA E RE E ARENËS KOMBËTARE/ Vendoset mbulesa metalike (VIDEO)

Isa.Autor

(VIDEO) Bundesliga/ Dortmund kapërcen krizën, arrin fitoren e parë pas 8 ndeshjesh

Q.Autor

U NDËRGJEGJËSUA/ Grindel PENDOHET për OZILIN: Më FALNI, nuk jam një…

Isa.Autor

Leave a Comment