Futboll Kategoria Superiore Sport

PAS SHPALLJES KAMPION NË DERBI/ Alban Hoxha: Ky ishte viti jonë i duhuri, do thyej rekordin e…

Portieri i Partizanit, Alban Hoxha, foli pas triumfit në derbi ndaj Tiranës, për mediat, teksa u shpreh:

Partizani

“ 26 vite pritje. Sot ishte ndeshja derbi. Përveç derbit, luanim edhe për titullin kampion. Megjithatë unë kam 6 vite këtu te Partizani, ky ishte viti jonë i duhuri. Nuk mund të them më i bukuri, ka pas dhe vite të tjera shumë të bukur. Më e bukur është që dolëm kampion. Ka pasur vështirësitë e veta. Mendoj që e kemi dominuar kampionatin që në fillim. Kemi gabuar shumë pak.

Derbi më i bukur? Ka qenë më i bukur për faktin që dolëm kampion, por unë e kam shijuar derbin sido që ka qenë.

Rekordi- Se di sa herë kam fituar. Me pëlqen të thyej rekorde. Mbajeni mend, do thyej rekordin e moshës.

Related posts

(FOTO) Atalanta – Napoli, njihuni me notat për Hysajn dhe Berishën

Q.Autor

SPEKTAKËL NË OLIMPICO/ Roma e dyfishon epërsinë ndaj Sampdorias (VIDEO)

Isa.Autor

Foto sa 1000 fjalë, Bruno Lulaj dedikim për idhullin në Superiore!

Sadik.Autor

Leave a Comment