Futboll Sport

PO SHKËLQEN NË BUNDESLIGA/ Klubi i madh evropian interesohet për Milot Rashicën

Milot Rashica është një ndër lojtarët më të mirë të Werder Bremenit dhe po bën një sezon të shkëlqyer në Bundesligë.

Në këtë sezon ai është duke rënë në sytë e shumë skuadrave, të cilat kanë nisur të interesohen për shqiptarin.

Sipas televizionit “Sport 1”, në Gjermani, Dortmundi është gati të bëjë një çmenduri për yllin e Përfaqësueses së Kosovës.

Verdhezinjtë janë gati të paguajnë 35 milionë euro për të. Nëse do të ndodhte, do të ishte një lëvizje shumë e bujshme për lojtarin shqiptar.

Dortmundi e sheh Rashicën si zëvendësuesin e Sanços, i cili mund të kalojë te Reali i Madridit.

Related posts

Përfundon miqësorja Erzeni-Kamza, ndeshja mbyllet me rezultat të thellë (FOTO)

Isa.Autor

E DUAN TË GJITHË/ Juventusi, Roma e Interi “LUFTË” për talentin e Kaljarit

Isa.Autor

“ËSHTË E VËSHTIRË TË LUASH KUR KE TIFOZËT KUNDËR”/ Portieri Donnarumma: Zero frikë, e di se çfarë mund të bëj!

Delo.autor

Leave a Comment