Futboll Kombëtarja Sport

PO SHKËLQEN NË ITALI/ Shqiptari jep asist fantastik në golin e dytë të Atalantës (VIDEO)

Atalanta është duke fituar 2-0 ndaj Xhenoas dhe momentalisht ndohet në vendin e tretë të renditjes.

Bergamaskët kanë shënuar të dy golat e tyre në pjesën e dytë, ku në të dytin, vendimtar ishte Gjimshiti, me asistin që dhuroi për Kastanje.

Mbrojtësi shqiptar, gëzon një formë të shkëlqyer këtë fund sezoni, duke ndihmuar shumë skuadrën e tij për një biletë në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë golin e parë e shënoi Barou, për skluadrën e drejtuar nga Gasperini.

Related posts

Anderlecht ”peshkon” në Shqipëri, talenti i Besës drejt Belgjikës

Isa.Autor

JUVENTUS-FROSINONE/ “Zonja e Vjetër” thellon shifrat, shënon Ronaldo

Delo.autor

Sergio Ramos dhe Nacho tallen dhe imitojnë Cristiano Ronaldo në stërvitje (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment