Futboll Kombëtarja Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Ylli shqiptar i shënon gol kryesuesve të Galatasarayt (VIDEO)

Vedat Muriqi, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, i cili luan në Turqi me skuadrën e Rizesporit, ka gjetur rrjetën ndaj kryesuesve të Gallatasarajt.

Muriqi shënoi në minutën e 45-të, me një të majtë brenda zone, duke mbajtur topin me shumë delikatesë në zotërim.

Ai barazoi golin e Feguli, i cili shënoi në fillim të sfidës.

Ky ishte goli 15-të në kampionat për sulmuesin shqiptar, i cili është në vendin e tretë të klasifikimit të golashënuesve pas Burak Jilmaz dhe Diagne.

Related posts

E pabesueshme/ Ekipi i futbollit Antigonea nuk lejohet nga policia greke të kalojnë kufirin për shkak se…

Sadik.Autor

THELLOHET SKANDALI ” RONALDO”/ REALI hedh në gjyq gazetën portugeze për publikim të…

Isa.Autor

BEFASON SPANJOLLI/ Guardiola mohon zërat: Nuk e kam kërkuar kurrë MESSIN te…

Isa.Autor

Leave a Comment