Futboll Sport

PSG NUK I OFRON RINOVIMIN/ Do të vazhdojë karrierën Gianluigi Buffon tek klubi…

Gabimet ndaj Manchester United duket se i kanë kushtuar shtrenjtë portierit italian, Gianluigi Buffon.

Ish-gardiani i Juventusit është në përfundim të kontratës dhe sipas “La Repubblica”, Paris Saint Germain nuk i ka ofruar rinovimin.

Kjo mund ta detyrojë Buffonin që të varë dorezat mbi gozhdë, ose të mendoj për të vijuar karrierën në një tjetër klub ose në një tjetër kampionat.

Kujtojmë që Buffon sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 41-të dhe lamtumira shihet si alternativa e vetme për të.

Related posts

KOMBËTARJA PA TRAJNER/ Presidenti Duka hap bllokun e shënimeve, ja skaneri për 5 kandidatët e stolit kuqezi

Delo.autor

SHQIPËRIA U-21/ Kombëtarja sfidon vapën në miqësoren me Uellsin

Delo.autor

Nainggolan-Dembele/ Ausilio në aksion këtë javë për lëvizjet e BUJSHME

Sadik.Autor

Leave a Comment