Futboll Premier League Sport

MBYLL AVENTURËN PAS NJË SEZONI/ Lichtsteiner nuk gjen rehat tek Arsenali, në verë “me valixhet në duar” për tek…

Aventura e Stephan Lichtsteiner tek Arsenali mund të mbyllet vetëm pas një sezoni.

Mbrojtësi zviceran nuk ka luajtur rregullisht nën urdhrat e Emery dhe u shpreh hapur se në një situatë të tillë e ka të vështirë të vazhdojë aventurën me “topçinjtë”.

35-vjeçari u shpreh se pret fundin e sezonit për të pare se çfarë do të ndodhë, teksa për momentin tha se është i fokusuar për finalen e Europa League, të cilën dëshiron ta fitojë me çdo kusht.

Veterani zviceran ka oferta nga klube të tjera në Premier League, por nuk përjashtohet edhe një aventurë e tij në Major League Soccer.

Related posts

“KOMBËTARJA NUK KA KAPITEN”/ Andi Lila: Jemi të barabartë. Synojmë rezultate pozitive në të dy takimet

Isa.Autor

SPALLETTI “VË BAST”/ Ndeshja ndaj Tottenhamit do të jetë pikë kthese për INTERIN

Isa.Autor

Mbyllen hetimet: Ja kush është fajtor për rrëzimin e avionit të skuadrës së Chapecoense

Sadik.Autor

Leave a Comment