Futboll La Liga Sport

REVOLUCIONI DO T’I KUSHTOJË REALIT 540 MILIONË EURO/ Zbuloni emrat që janë në “orbitën” e klubit

Reali i Madridit pritet të kryejë një revolucion të vërtetë në fund të këtij sezoni. Ajo që është ende në pikëpyetje janë emrat të cilat do të mbërrijnë në kryeqytetin spanjoll, por sigurisht dhe ata që do të largohen. Sipas asaj që raporton “AS”, Reali pritet të investojnë plot 540 milionë euro në merkaton e verës.

perez-&-zidane-56297

 

Deri më tani dihet se Militao nga Porto do të jetë i madrilenëve. Ai i ka kushtuar klubit 50 milionë euro. Një emër që është përfolur gjatë  është ai i Pol Pogbasë, operacon që  do të kushtojë të paktën 150 milionë euro.

Hazard Pogba

Ndërkohë tjetër ëmër është ai i Eden Hazard, që pritet të mbërrijë për 112 milionë euro në Madrid. Përforcimi i mesfushës do të vazhdojë me një dëshirë të vjetër, Kristian Eriksen i Totenhemit.

christian-eriksen-tottenham-2018-19_154n4zmc9jz66103wxgu10rku2

Fantazisti do t’i kushtojë Perezit mbi 100 milionë euro, por nëse Totenhem shkon në finale të Ligës së Kampionëve, vlera e tij pritet të rritet ndjeshëm.

 

Tanguy-Ndombele

Ndërkohë 1 emër i ri është shfaqur në “orbitën” e ekipit të Zidanit, ia është tangu Ndombele, 22 vjeçari i Lionit, i cili ka një çmim fillestar prej 80 milionë eurosh. I fundit në dëshira është Luka Joviç 21 vjeçari i Franfurtit, që do të kushtojë të paktën 60 milionë euro.

Për sa i përket largimive, më i sigurti nga ekipi duket Bejl, por vlen të theksohet edhe shitja përfundimtare e të huazuarve, Hames Rodrigez dhe Kovaçiç.

Related posts

Rrumbullakosi 300 ndeshje, ja pse Leo Messi është heroi i madh i “Camp Nou”

Q.Autor

ËSHTË NË FORMË/ Protagonist Elis Bakaj: Shënon SUPERGOL në Bjellorusi

Isa.Autor

MERR FUND DILEMA/ Nuk është faji i Gattusos, ja kush është DEFEKTI I MILANIT

Isa.Autor

Leave a Comment