Boks Sport Të tjera

SUKSES HISTORIK PËR BOKSIERIN SHQIPTAR/ Jurgen Uldedaj mposht Arganaraz dhe shpallet kampion Bote

Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj, është kampioni më i ri i Botës në disiplinën Junior të WBC.

21-vjeçari mposhti me pikë polakun, Krzysztof Twardowski, duke triumfuar me pikë 97-93.

Një fitore historike kjo për Uldedaj, që bëhet boksieri i parë shqiptar që fiton këtë titull.

Ky triumf vjen vetëm një vit pas fitimit të titullit të kampionit të Botës, WBO.

Në atë duel, Uldedaj mposhti argjentinasin, Nicolas Leandro Arganaraz.

Kjo është fitorja e 11-të e Uldedaj në 11 ndeshje, duke ruajtur kështu pathyeshmërinë në ring.

Related posts

BARCELONA i bën sërish “golin”, por ROMA ka një plan B për mesfushën

Sadik.Autor

CHELSEA – TOTTENHAM/ Ekipi i Sarrit do të kërkojë fitoren për të kaluar në finalen Carabao Cup (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Roma nis spastrimet/ Mbrojtësi brazilian nxirret në merkato

Isa.Autor

Leave a Comment