Futboll Seria A Sport

U RIKTHYE TEK GOLI NË FITOREN NDAJ FROSINONES/ Piatek BESON: Shpresat i kishim tek “Zonja e Vjetër”, por tani …

Krzysztof Piatek u rikthye te goli në fitoren 2-0 ndaj Frosinone.

Edhe pse është e vështirë, Milan ka akoma një shans për të siguruar vendin e kartë dhe njëherësh biletën për në Champions League.

Ai shpresonte që Juventusi t’ia “zgjaste dorën”, duke e mposhtur Atalantan, por kjo nuk ndodhi, pasi “Zonja e Vjetër” barazoi 1-1 në “Allianz Stadium”, madje ishin duke humbur deri 10 minuta para fundit të takimit.

Champions League? “Jemi vetëm një pikë pas Inter dhe Atalanta. Gjithçka është e mundur, por më parë duhet të fitojmë ndaj SPAL-it. Shpresoja që Juventus të mundte Atalantën”, tha Piatak.

Goli pas një kohe të gjatë? Sigurisht që ndihem më mirë pasi shënova. Jam i lumtur edhe për faktin që fituam, që është edhe gjëja më e rëndësishme”, deklaroi polaku.

30 gola? Ishte e vështirë të besohej. Mbërrita nga kampionati polak, Seria A është më e vështirë por rezultati është i shkëlqyer. Shpresoj të bëj edhe më mirë”, shtoi ai.

Pavarësisht se Milani rrezikon të mbesë pa Champions, ai duket se nuk është duke menduar për ndonjë largim, që në të kaluarën lidhej me Real Madridin e shumë klube tjera, para se t’i bashkohet kuqezinjve.

E ardhmja? “Nuk mendoj për të ardhmen”, u përgjigj sulmuesi i Milanit.

Related posts

“NUK U LEJUAN TË SHIKONIN NDESHJE”/ Incidenti me tetraplegjikët në stadiumin e ri kombëtar, FSHF-ja sqaron si qëndron e vërteta

Delo.autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Mesfushori shqiptar del në skenë si zëvendësues i Brozoviçit

Delo.autor

UNITED FORCON SULMIN/ Jose Mourinho përgatit 110 milionë euro për yllin e Serisë A

Isa.Autor

Leave a Comment