Boks Politikë Sport Të tjera

U SHPALL KAMPION BOTE NË “JUNIOR WBC”/ Presidenti Meta uron shqiptarin: Një sukses i jashtëzakonshëm për… (FOTO)

Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj, regjistroi një tjetër sukses të jashtëzakonshëm duke u shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”, teksa mposhti me pikë 97-93 polakun Tvardovski, në duelin e zhvilluar në Magdenburg të Gjermanisë.

Ndërkohë nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar boksierin shqiptar për triumfin e tij.

“Shpallja kampion Bote në kategorinë “Junior WBC” e 21-vjeçarit shqiptar Jurgen Uldedaj, është një sukses i jashtëzakonshëm për boksin tonë profesionist. Urime të përzemërta për kampionin tonë të pamposhtur në ring dhe paraqitje gjithmonë të shkëlqyera në të ardhmen!”, shkruan Presidenti Meta në urimin e tij.

Related posts

ISH-MBROJTËSI I “DJAJVE TË KUQ”/ Nemanja Vidic: Ai mund të bëhet më i miri në botë

Delo.autor

MAURIZIO SARRI PRANË SHKARKIMIT/ Nëse zëvendësohet nga Zidane, ja si ndryshon formacioni i Chelseat

Delo.autor

RINOVIMI I HYSAJT/ NAPOLI mbulon me “AR” mbrojtësin SHQIPTAR

Isa.Autor

Leave a Comment