Futboll La Liga Sport

A DO TË LARGOHESH NGA BARCELONA NË VERË? Coutinho jep këtë përgjigje

Philippe Coutinho ka folur pas spekulimeve rreth të ardhmes së tij te Barcelona.

Mesfushori ka thënë se është i përqendruar te Brazili në Copa America duke insistuar se ka kontratë me Barcelonën.

“Kam kontratë me Barcelonën dhe gjithmonë ka qenë dëshira ime të triumfoj në këtë klub. Tani jam i përqendruar këtu dhe për të ardhmen time ende nuk e di se çfarë do të ndodhë”, u shpreh ai gjatë një konference për media në Porto Alegre.

Për Coutinhon thuhet se do të largohet nga Barcelona për t’i liruar vendin rikthimit të bashkëlojtarit të tij nga Kombëtarja e Brazilit, Neymar.

Related posts

Nadal nuk ngopet, rrëmben të 11-tin në “Ronald Garros”

Sadik.Autor

EUROPA LEAGUE/ Londinezët luajnë sot në mbrëmje, nuk dinë të humbasin në shtëpi

Isa.Autor

DEKLARATA PËR KORET RACISTE NDAJ KEAN/ Bonucci në “kundërsulm”: Kjo gjë është skandaloze, nuk tolerohet…

Delo.autor

Leave a Comment