Futboll La Liga Sport

“SKANON” PËRFORCIMIN E RI PËR EKIPIN/ Zidane kërkon të blejë në verë lojtarin e Napolit…

Trajneri Zinedine Zidane ka identifikuar një përforcim të ri për Real Madridin.

E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se “Los Blancos” kanë shfaqur interesim për transferimin e mesfushorit të Napolit, Fabian Ruiz.

Paraqitjet e mira nga Ruiz për Kombëtaren U-21 të Spanjës në Evropian kanë bërë që Zidane të kërkojë blerjen e tij gjatë merkatos.

Por, një gjë e tillë nuk do të jetë e lehtë, sepse Napoli e konsideron Ruizin si lojtar të rëndësishëm të skuadrës së trajnerit Carlo Ancelotti.

Related posts

Futbollisti më i “pistë” në Britani/ 22 kartona të kuq, 20 BIRRA në ditë dhe 400 të DASHURA

Isa.Autor

Uniformat më të shëmtuara të historisë së Kupës së Botës (FOTO)

Sadik.Autor

Darren Till arrin peshën e kërkuar nga UFC, ndeshja me “Wonderboy” do të zhvillohet

Sadik.Autor

Leave a Comment