Futboll Sport

“AKSIDENTI QË TRONDITI BOTËN E FUTBOLLIT”/ Arrestohet i dyshuari për vrasjen e Sala

Një person është arrestuar me dyshimin e vrasjes së futbollistit argjentinas, Emiliano Sala.

Prokurorët që po hetojnë ngjarjen thonë se burri 64-vjeçar mund ta ketë kryer krimin pa paramendim.

I dyshuari i cili do të mbetet i paidentifikuar deri në ngritjen e akuzave po mbahet nën hetim në gjendje të lirë pasi ka pranuar të bashkëpunojë me autoritetet.

Futbollisti 28-vjeçar Sala humbi jetën më 21 janar të këtij viti teksa fluturonte me avion privat nga Franca drejt Mbretërisë së Bashkuar.

Mendohet se avioni në fluturim e sipër pësoi një avari dhe u rrëzua në ujërat e kanalit të La Manshit.

Trupi i futbollistit të ri u zbulua rreth dy javë më vonë në fundin e detit, ndërsa trupi i pilotit të tij ende nuk është gjetur.

Sala pak ditë përpara aksidentit tragjik kishte firmosur transfertën nga ekipi francez i Nantes dhe për t’u zhvendosur si sulmues në Premier Ligën angleze me klubin “Kardif Siti” në këmbim të shifrës rekord prej 17 milionë dollarë

Related posts

Benevento shpreson te qëndrimi, merr ish mesfushorin e Tottenhamit

Q.Autor

E BUJSHME/ Gazetari befason me votat e tij, nxjerr jashtë “top 5” Messin dhe Ronaldon

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Islanda barazon shifrat ndaj Kroacisë

Sadik.Autor

Leave a Comment